Bieg City Trail w Katowicach. 407 osób na starcie ZDJĘCIA, WYNIKI

LOTA

407 osób wystartowało w styczniowym biegu City Trail w Katowicach. Na 5-kilometrowej trasie wokół stawów Janina i Barbara w Giszowcu triumfowali Sylwia Ślęzak i Oliwier Mutwil.

City Trail 2019 w Katowicach
Bieg w ramach cyklu City Trail w Katowicach odbył się 20 stycznia. Była to czwarta odsłona tej imprezy. Na 5-kilometrowej trasie wystartowało 407 osób. W zawodach, na krótszym dystansie, startuję też dzieci – w minioną niedzielę było ich aż 130.

Zwyciężczynią biegu została – po raz trzeci w edycji – Sylwia Ślęzak, która uzyskała czas 19:09. Drugie miejsce zajęła Magdalena Pasek (20:39), a trzecią lokatę wywalczyła Paulina Gaj (21:05).

Wśród panów wygrał Oliwier Mutwil (z czasem 16:28). Drugi na mecie był Piotr Mrachacz (17:01), a trzecie miejsce zajął Karol Grabowski (17:12).

Kolejne zawody City Trail w Katowicach odbędą się 24 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 17 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu.