Bieg City Trail nad stawami Janina i Barbara w Giszowcu. 426 osób wystartowało ZDJĘCIA

LOTA
Bieg z cyklu City Trail w Katowicach (4 listopada 2017)
Bieg z cyklu City Trail w Katowicach (4 listopada 2017) Mat. prasowe
426 dorosłych i 140 dzieci wzięło udział w biegu z cyklu City Trail w katowickim Giszowcu. Trasę biegu tradycyjnie poprowadzono nad stawami Janina i Barbara. Zwyciężył Oliwier Mutwil, a wśród pań – Sylwia Ślęzak.

Kolejny bieg z cyklu City Trail odbył się w sobotę nad stawami Janina i Barbara w katowickim Giszowcu. W zawodach wzięło udział 426 dorosłych i blisko 140 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł 18-letni Oliwier Mutwil. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka edycji 2016/2017 – Sylwia Ślęzak.

Oliwier Mutwil uzyskał czas 16:13. Drugą lokatę wywalczył Piotr Mrachacz (16:19), a trzeci na mecie zameldował się Damian Dróżdż (16:34). Z kolei Sylwia Ślęzak ukończyła bieg z czasem 18:06. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Gortel-Maciuk (18:11), a trzecie – Michalina Mendecka (18:38).

Kolejne zawody CITY TRAIL nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbędą się 3 grudnia. Cykl potrwa do 4 marca. Zawody w Katowicach są częścią ogólnopolskiej serii – w cyklu uczestniczą także: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.