BGK ważnym partnerem w rozwoju regionu [konferencja w Katowicach]

Artykuł sponsorowany
Współpraca pomiędzy lokalnymi samorządami a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, w tym szeroko zakrojone wsparcie dla sektora MŚP było przedmiotem konferencji, która odbyła się 20 marca w Katowicach.

Uczestniczyli w niej m.in. Przemysław Cieszyński - wiceprezes Zarządu BGK, Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Józef Piętoń - dyrektor Regionu Śląskiego BGK oraz prof. dr hab. Barbara Piątek - wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podczas spotkania przedstawiona została szeroka oferta programów realizowanych przez BGK, adresowana do lokalnych przedsiębiorców i samorządów. W zakresie pomocy oferowanej MŚP w naszym regionie na szczególną uwagę zasługują m.in. pożyczki na innowacje technologiczne czy kredyty na rewitalizację dla zdegadowanych terenów. BGK od lat wspiera także jednostki samorządu terytorialnego oferując kompleksowy zestaw nowoczesnych usług bankowych, dopasowanych do specyficznych potrzeb samorządów i zależnych od nich podmiotów. Na spotkaniu podkreślano rolę banku w rozwoju mieszkalnictwa, czego dowodem jest m.in. program wsparcia społecznego budownictwa czynszowego (SBC).

- Każdy biznes o rodowodzie państwowym jest stabilnym partnerem dla samorządu. Dlatego tak bardzo cenimy sobie współpracę z BGK. Oferta banku i jego elastyczność przekładają się na dobre rozwiązania dla naszego województwa i mam nadzieję, że ta współpraca będzie się nadal rozwijać - mówił marszałek Jakub Chełstowski. - My jako KSSE możemy mieć świetny pomysł i narzędzia, ale musimy pamiętać, że trzeba je sfinansować. Takim wymiernym elementem wskazującym różnice pomiędzy BGK a bankami komercyjnymi jest dużo dłuższy czas kredytowania i preferencyjne warunki oprocentowania kredytów - mówiła prof. Barbara Piątek.

Od 1 marca oddziały BGK przekształciły się w Regiony. Ta zmiana ma na celu wzmocnienie ich lokalnej i regionalnej roli. Wpisuje się także w realizację strategii banku, który chce być profesjonalnym partnerem przedsiębiorców, jednostek samorządu i sektora finansów publicznych. Regiony BGK stały się centrami wsparcia biznesu, w których klienci mogą dowedzieć się z ,,pierwszej ręki" o możliwościach wsparcia i rozwiązaniach oferowanych przez bank. BGK blisko współpracuje również z regionalnymi partnerami – bankami spółdzielczymi, bankami komercyjnymi, lokalnymi izbami gospodarczymi i agencjami rozwoju.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest państwowym bankiem rozwoju, którego naczelną misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora publicznego w realizacji jego zadań. W tym roku obchodzi 95. rocznicę działalności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto