W sobotę rusza projekt "urządzanie i meblowanie" Centrum Zimbardo w Nikiszowcu. Na podstawie szkoleń i warsztatów prowadzonych przez ekspertów młodzież, która w przyszłości będzie korzystać i prowadzić centrum, zaprojektuje i wyposaży wnętrza wyjątkowego klubu dla nastolatków, który powstaje przy placu Wyzwolenia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wyjątkowy jest już sam patron centrum - słynny psycholog prof. Philip Zimbar-do (na zdjęciu), ale także pomysł na centrum - miejsce, które ma skupiać nikiszo-wiecką młodzież, której brakuje własnej przestrzeni w dzielnicy.

Podczas sobotniego spotkania w lokalu, dawniej zajmowanym przez salon gier, Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, które zainicjowała projekt, oraz młodzież z centrum otrzymają czek od katowickiej IKEA na umeblowanie już prawie wykończonej przestrzeni przy rynku. Tego samego dnia w centrum rozpoczną się warsztaty z zakresu budowania relacji w grupie i przygotowania do pracy w zespole, które poprowadzą pracownicy naukowi Instytutu Psychologi Uniwersytetu Śląskiego (UŚ aktywnie włączył się w powstanie Centrum Zimbardo).

Kolejne zajęcia dla młodzieży odbędą się pod koniec miesiąca i na początku marca. Podczas pierwszych dowiedzą się, jak racjonalnie planować wydatki, zaś na kolejnych wezmą udział w warsztatach projektowania wnętrz. Finałem cyklu warsztatów będzie montaż przez młodzież kupionych mebli. Potem już tylko feta z okazji otwarcia. Obecnie w inicjatywę zaangażowanych jest około 20 nastolatków.

- Zakładamy, że centrum będzie miejscem otwarcia się Nikisza na zewnątrz. Planujemy sporo wydarzeń, chcemy zaprosić młodych i nie tylko, także z innych części miasta. Gospodarzami będzie nasza młodzież - mówi Waldemar Jan ze Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych

Urząd miasta

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gośc (gość)

Ciekawe co w tym miejscu jest wyjątkowego. Takich miejsc jest już wiele w Katowicach i nie tylko. Chyba nazwisko Profesora.