W Altusie, najwyższym budynku Katowic, nowy oddział uruchamia właśnie Arvato Polska, lider w dziedzinie rozwiązań outsourcingowych. Docelowo firma chce w nim zatrudnić około 200 osób. Jakie stawia wymagania?

Katowice będą 14 polskim miastem, w którym firma uruchamia oddział. Jego otwarcie planowane jest na kwiecień tego roku.

- W pierwszym etapie projektu Arvato planuje zaoferować pracę dla około 20 osób. Docelowo liczba ta może wzrosnąć nawet do 200 specjalistów - zapowiadają przedstawiciele firmy.

Jak dodają poszukiwane są osoby na stanowiska: pracownik biurowy ze znajomością księgowości oraz specjalista do spraw obsługi klienta. Wymagania to znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego) oraz ogólna wiedza finansowo-księgowa. Firma oferuje umowę o pracę, szkolenia oraz dodatkowe benefity pozapłacowe (m.in. kartę sportową, opiekę medyczną). Rekrutacja już ruszyła, ale tempa nabierze w marcu (osoby zainteresowane pracą mogą zgłaszać się mejlowo na rekrutacja_fs@arvato.pl).

Jak mówili w poniedziałek przedstawiciele firmy, wybierając lokalizację nowego oddziału analizowali aż 88 miejsc. Ostatecznie stanęło na Katowicach. - Na podstawie bardzo wnikliwych analiz rynkowych, zdecydowaliśmy, że Katowice najlepiej odpowiadają naszym potrzebom, zarówno pod względem lokalizacyjnym, potencjału zasobów ludzkich (wiele ośrodków akademickich kształcących w różnych językach zdolnych i zmotywowanych potencjalnych pracowników), jak i powierzchni biurowych - mówi Tomasz Hadzik, dyrektor SG AFS.

Centrum Arvato w Katowicach będzie m.in. obsługiwać klientów z sektora telekomunikacyjnego oraz energetycznego. Oddział świadczyć będzie usługi w zakresie obsługi finansowej, w pierwszym etapie głównie związane z procesem F&A (finance & accounting - finanse i rachunkowość).

Arvato Polska, wchodząca w skład grupy Arvato, jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann.

W sumie w Katowicach działa obecnie 51 centrów z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!