Abonament RTV 2017. Tym razem w realizację swojego planu rząd nie chce angażować urzędów skarbowych czy firm energetycznych, ale telewizje kablowe i platformy cyfrowe.

Abonament RTV 2017. Rząd chce sprawdzić, kto go nie płaci - i znalazł nowy sposób [CENA ABONAMENTU]

O sprawie informuje Gazeta Pomorska. Dostawcy płatnej telewizji mają ujawnić dane swoich klientów, aby rząd mógł sprawdzić, kto nie płaci abonamentu.

Jak poinformował w Toruniu Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, projekt powinien w marcu wyjść z fazy konsultacji rządowych, a najpóźniej w czerwcu zostać uchwalony. Następnie to oświadczenie będą miały obowiązek przekazać Poczcie Polskiej.

Pomysl skrytykował m.in. mec. Krzysztof Kajda, dyrektor Departamentu Prawnego Konfederacji Lewiatan - To nowy, fatalny pomysł na poprawę ściągalności abonamentu. Rządowa propozycja umożliwia jednemu przedsiębiorstwu korzystanie z baz danych innych prywatnych przedsiębiorców, choć stanowią one tajemnicę i są gromadzone w zupełnie innych celach oraz w oparciu o inne przepisy.

Sprawdź, czy masz szansę na zwolnienie z abonamentu RTV


Na NIE jest również Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej - który w liście do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych poinformował, że operatorzy telewizji kablowej nie mają obowiązku przekazywania baz danych swoich abonentów, a tym bardziej nie będą przypominać swoim klientom o obowiązku płacenia abonamentu rtv.

Ile wynoszę opłaty za abonament w roku 2017? Sprawdź...

Czytaj także

  Komentarze (62)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  jagna (gość)

  NIE OGLĄDAM PUBLICZNEJ.. mają swój ciemny lud niech im wciskają ciemnotę.. Niech zablokują mała strata

  zefel (gość)

  Kurski i inni zakodujcie TVPIS i kto będzie chciał mieć wyprany mózg i wysłuchiwać o osiągnięciach dobrej zmiany wykupi dekoder i po sprawie.

  merfi (gość)

  Składać masowo wnioski do swoich dostawców telewizji cyfrowej o zablokowanie odbioru wszystkich kanałów związanych z TVP. Niech zrobią dodatkowo płatne, zobaczymy co Jeśli tak się nie stanie, wypowiadamy umowę. Proste. Zobaczymy co wtedy Kurski i Czabański będą żreć. Niech sobie Rade Mediów Narodowych do piaskownicy zabiorą.

  nie pełolak nie pisowiec ale POLAK (gość)

  Widocznie niektórzy "za-PO-mnieli" kto kilka lat temu darł gębę aby NIE PŁACIĆ ABONAMENTU.Otóż pozwólcie że Wam wszystkim "przy-PO-mnę" że było to "rude słońce Peru mistrz bajeru" PAMIĘTACIE?

  telewizor (gość)

  Jak zacznę zarabiać tyle co ci pracownicy zatrudnieni w tvp to będę płacić nawet dwa abonamenty. Póki co wszyscy posiadający telewizor płacą za badziew, który jest puszczany i nabijają kieszenie tym darmozjadom pracującym w tvp.

  fale eteru (gość)

  Co za pytanie, kto płaci abonament? Uczciwi płacą a złodzieje nie.Ci drudzy kradną oglądając telewizję i słuchając radia.

  fale eteru (gość)

  Co za pytanie, kto płaci abonament? Uczciwi płacą a złodzieje nie.Ci drudzy kradną oglądając telewizję i słuchając radia.