16 marca w centrum Katowic szykuje się wielka pikieta pocztowców. Listonosze mają przyjechać do stolicy aglomeracji z całego regionu. Zapowiadają walkę o godne zarobki. - Nie może być tak, że po 15 latach pracy zarabiam 1600 zł brutto – alarmuje jeden z organizatorów pikiety. Jak dodaje po Katowicach listonosze i pracownicy Poczty Polskiej planują podobną pikietę w Warszawie.

- W związku z brakiem reakcji dyrekcji Poczty Polskiej na postulaty pracowników postanowiliśmy zorganizować pikietę – zapowiadają pocztowcy. Odbędzie się 16 marca od godz. 8. na placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Katowicach, tuż przy dworcu kolejowym i siedzibie Poczty w Katowicach. Podobne pikiety tego dnia mają się odbywać w całej Polsce. Na katowicką przyjechać mają listonosze i pracownicy placówek pocztowych m.in. z Katowic, Świętochłowic, Chorzowa, Piekar Śląskich.

Jak dodają organizatorzy manifestacji, pikiety będą organizowane przez samych pracowników, bez udziału związków zawodowych. Pocztowcy będą walczyli przede wszystkim o podwyżki.

- Aby po kilkunastu latach pracy godnie zarabiać. Nie może być tak, że po 15 latach pracy, zarabiam 1,6 tys. zł brutto – dodaje jeden z organizatorów.

Postulaty pikietujących będą trzy: podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto i pensja nie niższa niż 3,2 tys. brutto dla pracowników eksploatacji; odtworzenie rezerwy chorobowo – rentowej, przywrócenie premii czasowej oraz reorganizacja i zmniejszenie rejonów.

- Co mamy do stracenia? Nasze zarobki są już tak dramatycznie niskie, że wielu z nas odchodzi, a nowych nie widać. I przez to mamy coraz więcej pracy, która stała się katorgą. (…) W ostatnim czasie wiele firm, m.in. hipermarkety zostały zmuszone do podwyższenia wynagrodzenia do minimum 2,8 tys. zł brutto. Poczta również, jeśli nie chce upaść, musi znaleźć środki na zwiększenie wynagrodzenia – alarmują pocztowcy.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!