Wybierz region

Wybierz miasto

  Wyróżnieni po latach

  Autor: (pas)

  2004-09-23, Aktualizacja: 2004-12-18 12:35 źródło: Dziennik Zachodni

  Na spotkanie z kombatantami i uczestnikami walk o niepodległość ojczyzny zaproszono 24 mieszkańców Dąbrowy Górniczej. 17 z nich otrzymało nominacje oficerskie, a 7 osób wyróżniono dyplomami i patentami "Weterana Walk o ...

  Na spotkanie z kombatantami i uczestnikami walk o niepodległość ojczyzny zaproszono 24 mieszkańców Dąbrowy Górniczej. 17 z nich otrzymało nominacje oficerskie, a 7 osób wyróżniono dyplomami i patentami "Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny".


  Nominację na stopień podporucznika otrzymali: Mieczysław Gębczyński, Julian Kolczyk, Antoni Kosmala, Lucjan Pąk, Jan Smęda, Stanisław Woźniczko, Stefan Zalewski, Kazimierz Kocyłowski, Czesław Żmuda, Jan Roszkowski i Krystyna Rutkiewicz.

  Do stopnia porucznika awansowano: Leona Dworaka, Stanisława Gwoździa, Stanisława Janczura, Stanisława Sikorę, Jerzego Knopkę oraz Józefa Piekarczyka.

  Dyplomy weteranów walk odebrali: Danuta Janeczek, Antoni Bieniecki, Czesław Bojko, Eugeniusz Raczko, Jerzy Torbus, Tadeusz Gibałka oraz Zygmunt Klusa.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)