Wybierz region

Wybierz miasto

  Szermierka: Magdalena Jeziorowska zakończyła karierę

  Autor: (jac)

  2007-04-23, Aktualizacja: 2007-04-23 09:23 źródło: Dziennik Zachodni

  W sobotę szermierczą karierę oficjalnie zakończyła Magdalena Jeziorowska. Były kwiaty, puchary i prezenty od przyjaciół z planszy. Nie zabrakło też łez, bowiem była mistrzyni Europy doskonale zdawała sobie sprawę, że ...

  W sobotę szermierczą karierę oficjalnie zakończyła Magdalena Jeziorowska. Były kwiaty, puchary i prezenty od przyjaciół z planszy. Nie zabrakło też łez, bowiem była mistrzyni Europy doskonale zdawała sobie sprawę, że właśnie zamknęła pewien ważny etap swojego życia.

  - Swoją przygodę z szermierką rozpoczęłam jako 12-latka kiedy zgłosiłam się na nabór zorganizowany przez AZS AWF Katowice i tak się złożyło, że na planszy spędziłam 25 lat. Od razu dodam, że były to wspaniałe lata, bo dzięki szermierce zwiedziłam niemal cały świat, poznałam wspaniałych ludzi i odniosłam trochę sukcesów - powiedziała Magdalena Jeziorowska.

  Wychowanka fechmistrza Zbigniewa Czajkowskiego ma w dorobku tytuł mistrzyni Europy z Limoges z 1996 r. i brązowy medal mistrzostw świata wywalczony w drużynie w 1998 r. W kraju aż 24 razy stawała na podium mistrzostw Polski, w tym siedmiokrotnie na najwyższym stopniu triumfując dwa razy indywidualnie i pięć razy razem z koleżankami z zespołu.

  - Żałuję, że nie spełniło się moje największe marzenie jakim był start na olimpiadzie. Najbliżej byłam wyjazdu do Sydney. W turnieju barażowym jednym trafieniem przegrałam walkę, która dawała przepustkę na igrzyska. Obiecałam sobie jednak, że na olimpiadę pojadę z moimi wychowankami, bowiem właśnie rozpoczęłam pracę w roli trenera - dodała Jeziorowska.

  Była szpadzistka AZS AWF prowadzi zajęcia w swoim klubie,

  a także w UKS "Kukułki" mieszącym się na katowickim Ptasim Osiedlu. Jej wychowanki już zdobywają medale mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych. W swoim ostatnim starcie na macierzystej uczelni pani Magda zajęła 28. miejsce przegrywając jednym trafieniem walką o awans do 1/8 finału z późniejszą brązową medalistką Magdaleną Piekarską.
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)