Wybierz region

Wybierz miasto

  Sośnierz prezydentem?

  Autor: (wit)

  2006-09-27, Aktualizacja: 2006-09-27 08:08 źródło: Dziennik Zachodni

  Dobromir Sośnierz, syn szefa Narodowego Funduszu Zdrowia - Andrzeja, został wczoraj oficjalnie kandydatem na prezydenta Katowic. Zgłosił go Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej. Dobromir Andrzej Sośnierz ma 30 lat.

  Dobromir Sośnierz, syn szefa Narodowego Funduszu Zdrowia - Andrzeja, został wczoraj oficjalnie kandydatem na prezydenta Katowic. Zgłosił go Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej.

  Dobromir Andrzej Sośnierz ma 30 lat. Kończy właśnie studia na Wydziale Teologii Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje jako informatyk w firmie archeologicznej.

  - Zamierzam jak najpoważniej zająć się kampanią wyborczą. Katowice są miastem, gdzie wyjątkowo łatwo można wychwycić błędy związane z zarządzaniem - powiedział nam wczoraj Sośnierz junior. - Na pewno bardzo poważnie podchodzę do tego wyzwania i będę chciał spełnić oczekiwania osób, które na mnie postawiły.

  Kandydat UPR nie ukrywa, że liczy na magię swojego nazwiska - jego ojciec w minionych wyborach parlamentarnych startując z list wyborczych Platformy otrzymał tutaj bowiem ponad 54 tysiące głosów. Przypomnijmy, że cztery lata temu o fotel prezydenta miasta starał się już Sośnierz senior, przegrywając z kretesem z urzędującym prezydentem miasta - Piotrem Uszokiem. Czy teraz jego syn weźmie odwet?

  Młody Sośnierz jest już drugim politykiem ubiegającym się o fotel prezydenta Katowic, który swoje nazwisko i markę w polityce zawdzięcza ojcu. Pierwszym jest kandydat Platformy Tomasz Szpyrka, syn Grzegorza, byłego wicemarszałka województwa, jednego z regionalnych liderów... PiS.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)