Wybierz region

Wybierz miasto

  Słaby grunt Mariackiej, wadliwy tłuczeń Gliwickiej

  Autor: (bib)

  2008-04-11, Aktualizacja: 2008-04-10 12:14 źródło: Dziennik Zachodni

  Roboty na ulicy Mariackiej mają miesięczne opóźnienie - remont potrwa tam prawdopodobnie dłużej i będzie droższy niż zakładano. - Są nieścisłości w dokumentacji, grunt okazał się bardzo słaby, trzeba pogłębić koryto ...

  Roboty na ulicy Mariackiej mają miesięczne opóźnienie - remont potrwa tam prawdopodobnie dłużej i będzie droższy niż zakładano. - Są nieścisłości w dokumentacji, grunt okazał się bardzo słaby, trzeba pogłębić koryto drogi z 25 cm do 80 cm i dać więcej tłucznia - tłumaczy Jerzy Beck z Przedsiębiorstwa Budowlano-Inżynieryjnego Telbud, wykonawcy prac. Bardzo możliwe, że Mariackiej nie uda się do końca roku oddać do użytku.


  Na razie wyremontowano wodociągi. Teraz utrudnienia w ruchu związane będą z wymianą gazociągu. Firma zakłada, że do końca czerwca uda się zakończyć prace na krótkim fragmencie od kościoła do Francuskiej. Całkowitego zamknięcia drogi kierowcy mogą się spodziewać 15 czerwca.


  Po remoncie Mariacka będzie pasażem przeznaczonym tylko dla pieszych, wyłożonym eleganckimi granitowymi płytami, z drzewkami, ławkami, fontannami. W podobnej stylistyce utrzymane będą też ul. Mielęckiego, Dworcowa czy Stanisława, na razie jednak nie wiadomo, kiedy zostaną wyremontowane.


  Ze strefy Dworcowa-Mariacka docelowo jedyną przejezdną będzie ul. Starowiejska. I tu prace prawdopodobnie uda się zakończyć w terminie, czyli z końcem maja.


  Natomiast po drugiej stronie miasta kontynuacji robót nie może się doczekać ul. Gliwicka, prace na fragmencie od Janasa do Brackiej miały się zacząć 15 marca. Ciągle brakuje wykonawcy na roboty torowe, którego wyłonić mają Tramwaje Śląskie. Zamiast tego firma Telbud rozpoczęła w tym tygodniu remont... wyremontowanego już fragmentu od ul. Wiśniowej do Lisa. Wiadomo, że wybrzuszenia kostki spowodował tam wadliwy, zanieczyszczony tłuczeń, który spęczniał w reakcji z wodą.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)