Wybierz region

Wybierz miasto

  Przezroczysty Zenit

  Autor: Marta Żabińska

  2008-09-15, Aktualizacja: 2008-09-16 08:34 źródło: Dziennik Zachodni

  Po 42 latach Dom Handlowy Zenit, architektoniczny relikt PRL, doczeka się porządnego remontu. Wczoraj rozpoczęły się prace przy wymianie okien w jego trzypiętrowej części handlowej.

  Po 42 latach Dom Handlowy Zenit, architektoniczny relikt PRL, doczeka się porządnego remontu. Wczoraj rozpoczęły się prace przy wymianie okien w jego trzypiętrowej części handlowej. Chodzi o szklaną bryłę, która wystaje przed front budynku.

  - Przy wymianie okien chcemy zastosować lepsze jakościowo materiały. To będzie dość kosztowny retusz. Chodzi o to, by uwspółcześnić ten obiekt. Zastanawiamy się przy tym, czy nie przywrócić na dachu dawnego napisu "Zenit", który miał specyficzne zawijasy - mówił nam o remoncie Wacław Słaby, prezes PSS Społem. Szyby zostaną wymienione na jasne, przezroczyste, front Zenitu przestanie więc być, jak dziś, pstrokaty i oklejony reklamami. Równocześnie remontowane jest trzecie piętro sklepu, gdzie siedzibę będzie miał bank.

  PSS Społem chce zająć się remontem pozostałej części budynku w przyszłym roku. Wtedy okaże się, jak wyglądać będzie parter. Nad całością projektu odnowy pracuje Rafał Król, syn jednego z jego twórców, Mieczysława Króla.  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)