Wybierz region

Wybierz miasto

  Pokonać zawał

  Autor: MAK

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Pokonać zawał ZABRZE. Ponad 200 kardiologów z kraju i zagranicy uczestniczyło na zaproszenie prof. Mariana Zembali, dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca, w I Warsztatach Inwazyjnego Leczenia Świeżego Zawału Serca ...

  Pokonać zawał
  ZABRZE. Ponad 200 kardiologów z kraju i zagranicy uczestniczyło na zaproszenie prof. Mariana Zembali, dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca, w I Warsztatach Inwazyjnego Leczenia Świeżego Zawału Serca Zabrze 2000. Obserwowali na telebimie w Teatrze Nowym bezpośredni przekaz z zabiegów, przeprowadzonych w pracowni hemodynamiki zabrzańskiego Centrum. Pacjenci trafiali na stół z ostrego dyżuru.
  - Mamy kilkunastoletnie doświadczenia w ratowaniu pacjentów ze świeżym zawałem i dlatego postanowiliśmy podzielić się naszymi umiejętnościami i spostrzeżeniami z kolegami - wyjaśniał prof. Zembala. - Byłoby idealnie, gdybyśmy mieli takie połączenie między szpitalami, choćby przez Internet, na bieżąco. Stąd mój ukłon w stronę Telekomunikacji Polskiej SA.
  (MAK)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)