Wybierz region

Wybierz miasto

  Otworzą park dendrologiczny

  Autor: NET

  2009-06-19, Aktualizacja: 2009-06-17 11:12 źródło: Dziennik Zachodni

  Dziś o 9.00 przy Zespole Szkół Ogrodniczych otwarty zostanie pierwszy w regionie park dendrologiczny. To wyjątkowe przedsięwzięcie, w jednym miejscu zobaczyć można setki różnych gatunków drzew.

  Dziś o 9.00 przy Zespole Szkół Ogrodniczych otwarty zostanie pierwszy w regionie park dendrologiczny.

  To wyjątkowe przedsięwzięcie, w jednym miejscu zobaczyć można setki różnych gatunków drzew. Inicjatorem projektu jest uczeń Technikum Architektury Krajobrazu w ZSO, 20-letni Dariusz Gajny, który jako jeden z dziesięciu młodych osób w Polsce, w wieku od 18 do 24 lat, został nominowany do plebiscytu Radia Euro "Nieprzeciętni 2008".

  Jego pasja związana jest z projektowaniem ogrodów. Działa w Ogólnopolskim Klubie Młodych Architektów Krajobrazu. Jest jego założycielem i prezesem. Zorganizował też i poprowadził III Zjazd Szkół Średnich dla uczniów i nauczycieli z całej Polski oraz I Ogólnopolskie Zawody Architektury Krajobrazu, w Kielcach, a także drugą edycję Targów Ogrodniczych "Twój Ogród 2008" w Bielsku-Białej. Targi zyskały rangę międzynarodową, ponieważ gościły wystawców z Czech, Słowacji i Holandii.

  To właśnie dzięki niemu nieużytki wokół szkoły zostały zagospodarowane i powstał park służący mieszkańcom Bielska-Białej i okolic, a uczniom szkoły jako baza dydaktyczna.

  - Pasja pojawiła się już w pierwszej klasie. Szkołę wybrałem z zamiłowania do roślin, które przekazał mi mój dziadek. Z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Razem z nauczycielami i kolegami planowaliśmy i realizowali coraz większe i ciekawsze imprezy. O plebiscycie nic nie wiedziałem, zgłosiły mnie koleżanki, z którymi współpracuję przy kolejnych projektach. Jestem zaskoczony, że znalazłem się w dziesiątce nominowanych. To wielkie wyróżnienie, które z pewnością pomoże mi w przyszłości w realizacji różnych przedsięwzięć - mówi Dariusz Gajny.

  Chcesz pomóc, aby wygrał bielszczanin, wyślij sms o treści N1 na nr 7134.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)