Wybierz region

Wybierz miasto

  Oskarżeni zaprzeczają

  Autor: wit

  2000-05-31, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Oskarżeni zaprzeczają KATOWICE. Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Katowicach odczytano akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom podejrzanym o zagarnięcie z kasy Śląsko-Dąbrowskiej ,Solidarności" 275 tysięcy złotych.

  Oskarżeni zaprzeczają
  KATOWICE. Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Katowicach odczytano akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom podejrzanym o zagarnięcie z kasy Śląsko-Dąbrowskiej ,Solidarności" 275 tysięcy złotych. Nie przyznają się oni do winy.
  Jak wynika z aktu oskarżenia, mechanizm przestępstwa polegał na fałszowaniu faktur, na podstawie których pobierano pieniądze z konta regionalnej ,Solidarności". Główny oskarżony w sprawie, Eberhard P., były skarbnik związku (wykształcenie podstawowe - jak wczoraj oświadczył) odmówił składania wyjaśnień. Poprosił jedynie o odczytanie swoich zeznań złożonych w śledztwie. Nie przyznał się do winy i raz jeszcze potwierdził, że o wszystkich jego działaniach w latach 1995-1997 wiedziało kierownictwo związku, na czele z Markiem Kempskim, wówczas przewodniczący NSZZ ,S", a teraz wojewodą śląskim.
  Także była główna księgowa związku - Maria P. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów.
  - Przyznaję, że wiedziałam o całym mechanizmie wyprowadzania pieniędzy, ale nie czerpałam z tego tytułu żadnych korzyści finansowych - powiedziała wczoraj przed sądem.
  Jak oświadczyła, wykonywała tylko operacje, które zlecili jej przełożeni.
  Przypomnijmy, że w przypadku udowodnienia winy trzem oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a dwóm do lat ośmiu. (wit)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)