Wybierz region

Wybierz miasto

  Młody Siomon oskarżony

  Autor: kra

  2000-05-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  ,Młody Simon" oskarżony KATOWICE. Do katowickiego Sądu Rejonowego skierowano wczoraj akt oskarżenia przeciwko Krystianowi Sz., któremu prokuratura zarzuciła, że od kwietnia 1996 roku do października 1996 roku wraz z ...

  ,Młody Simon" oskarżony
  KATOWICE. Do katowickiego Sądu Rejonowego skierowano wczoraj akt oskarżenia przeciwko Krystianowi Sz., któremu prokuratura zarzuciła, że od kwietnia 1996 roku do października 1996 roku wraz z innymi osobami zastraszył, pobił oraz wymusił haracz od będzińskiego restauratora.
  Sprawa jest ,odpryskiem" procesu wytoczonego Zbigniewowi Sz., Jarosławowi S. oraz Piotrowi G. Ich również oskarżono m.in. o wymuszanie haraczy. Końca procesu nie doczekał ojciec Krystiana, czyli Zbigniew Sz., pseudonim ,Simon". Mężczyzna został zastrzelony obok katowickiego lokalu ,Zielone Oczko". Sam Krystian Sz. zbiegł za granicę i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.
  - W styczniu Sąd Okręgowy w Katowicach wydał Krystianowi Sz. list żelazny. Mężczyzna powrócił do kraju. Wpłacił poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Teraz za wymuszenie rozbójnicze grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu - relacjonuje prokurator Leszek Goławski z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.
  Z aktu oskarżenia wynika, że Krystian Sz. na polecenie swego ojca brał udział w wymuszeniu okupu w zamian ,za ochornę lokalu". Każdego tygodnia restaurator miał płacić 250 zł. Nie chciał przekazywać pieniędzy. Po serii gróźb został napadnięty i dotkliwie pobity. Strasząc napadniętego śmiercią i grożąc zgładzeniem jego najbliższych, a także stosując przemoc oskarżeni odebrali parę ,rat" o łącznej wysokości 3,5 tys. zł.
  (kra)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)