Wybierz region

Wybierz miasto

  Malarska majówka

  Autor: Jolanta Talarczyk

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Malarska majówka KATOWICE. Młodzież polska i czeska przybyła wczoraj licznie na swój poplenerowy wernisaż w galerii katowickiego Pałacu Młodzieży. Eksponowane tam rysunki, obrazy w różnych technikach oraz fotografie są ...

  Malarska majówka
  KATOWICE. Młodzież polska i czeska przybyła wczoraj licznie na swój poplenerowy wernisaż w galerii katowickiego Pałacu Młodzieży. Eksponowane tam rysunki, obrazy w różnych technikach oraz fotografie są zapisem artystycznej przygody 84-osobowej grupy młodych plastyków. Podczas trzydniowego wspólnego malowania w Czechach i Raciborzu zawarli przyjaźnie wychowankowie katowickiego pałacu, domów kultury z Bytomia i Raciborza, a także szkół plastycznych z Katowic, Bielska-Białej, Ostravy, Opavy i Karviny. Organizatorem malarskiej majówki, ,Brama Morawska 2000", byli pracownicy Pałacu Młodzieży w Katowicach.
  - Ta wystawa jest zapisem emocji i charakterów uczestników międzynarodowego pleneru - mówił Zbigniew Krzywdziak, wicedyrektor Pałacu Młodzieży. - Ci ludzie są na początku drogi artystycznej. Mieli okazję wyjść z pracowni. Wiszące tu duże obrazy malowali wspólnie. Są one dyskusją kilku osób, które dopowiadały coś od siebie do fragmentu namalowanego przez kolegę.
  (tal)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)