Linia 662 została skrócona

Autor: (greg

2006-07-03, Aktualizacja: 2006-07-03 09:17 źródło: Dziennik Zachodni

Od soboty mieszkańcom Siemianowic trudniej jest dostać się do centrum Katowic. Powodem jest skrócenie linii 662, która zamiast do dworca PKP, dojeżdża teraz tylko do centrum handlowo-usługowego Silesia City Center przy ...

Od soboty mieszkańcom Siemianowic trudniej jest dostać się do centrum Katowic. Powodem jest skrócenie linii 662, która zamiast do dworca PKP, dojeżdża teraz tylko do centrum handlowo-usługowego Silesia City Center przy ul. Chorzowskiej.

Od 1 lipca nieco inną trasę mają trzy autobusy, oprócz 662 także 108 i 109. Obsługują teraz dodatkowy przystanek przy SCC. Największe zmiany dotyczą linii 662. Ostatnim przystankiem, który występuje zarówno w starej, jak i nowej wersji trasy, jest Wełnowiec Plac Alfreda. Potem autobusy zatrzymują się przy Szpitalu w Józefowcu, na ul. Ściegiennego oraz przy SCC. Wcześniej można jeszcze było wysiąść na przystankach Wełnowiec Gnieździeńska, Koszutka Słoneczna, Koszutka Morcinka, ul. Chorzowska, ul. Sokolska i dworzec PKP.

Zmiany nastąpiły na prośbę SCC, a centrum dofinansowuje linie płacąc 5 tys. zł miesięcznie. - Przystanek przy SCC uruchomiliśmy przede wszystkim z myślą o pracownikach centrum, dojeżdżających także z terenu pobliskich Siemianowic Śląskich - mówi Ewa Marcinek, dyrektor operacyjna SCC. - To jednak nie my ustalamy przebieg tras, lecz KZK GOP. Nie było naszym życzeniem, aby linia 662 kończyła kurs na terenie SCC.

Alodia Ostroch, rzeczniczka KZK GOP, nie potrafiła jednoznacznie wytłumaczyć dlaczego linia 662 została skrócona. Stwierdziła, że powodem nie był koszt obsługi starej trasy.

- Z naszego rozeznania wynika, że ta linia nie była aż tak bardzo obłożona pasażerami - informuje Ostroch.

Na pocieszenie dodaje, że przecież mieszkańcom Siemianowic została jeszcze "0". Poza tym jeśli chcą dojechać do dworca PKP, mogą przesiąść się na tramwaj na Placu Alfreda.

- Przez kilka tygodni będziemy prowadzić obserwację. Jeśli okaże się, że wiele osób skarży się na zmiany, wówczas rozważymy powrót do starej wersji trasy - zapowiada Ostroch.

Sonda

Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.