Wybierz region

Wybierz miasto

  Jerzy Dolinkiewicz nowym wiceprezydentem Katowic

  Autor: (BL)

  2001-02-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Stanisław Holecki, wiceprezydent Katowic złożył wczoraj rezygnację z pełnionej funkcji. Swoją decyzję umotywował względami osobistymi. Klub AWS i prezydent Katowic Piotr Uszok na jego miejsce zaproponowali radnego ...

  Stanisław Holecki, wiceprezydent Katowic złożył wczoraj rezygnację z pełnionej funkcji. Swoją decyzję umotywował względami osobistymi. Klub AWS i prezydent Katowic Piotr Uszok na jego miejsce zaproponowali radnego Jerzego Dolinkiewicza. Na wczorajszym posiedzeniu Rada Miejska 33 głosami za, przy 18 przeciw wybór ten poparła.

  - Stanisław Holecki był wiceprezydentem przez 2,5 roku i przez ten czas dobrze się nam współpracowało. Był odpowiedzialnym za kulturę i oświatę w mieście, a w tej ostatniej dużo się działo. Dzięki jego pracy i staraniom, zmiany strukturalne w szkolnictwie odbyły się bez większych tarć. Jednakże uszanowaliśmy jego decyzję i przyjęliśmy rezygnację - powiedział Piotr Uszok, prezydent Katowic.

  Decyzja wiceprezydenta Holeckiego była zaskoczeniem dla większości z katowickich radnych. Ustnie o swojej dymisji poinformował Zarząd Miasta w miniony piątek, ale wczoraj dopełnił formalności. Klub AWS szybko podjął decyzję o wyborze nowego wiceprezydenta - zdecydowano, że najlepszym kandydatem będzie Jerzy Dolinkiewicz, dotychczasowy przewodniczący Komisji Edukacji.

  - Uznaliśmy, że przewodniczący ma na tyle doświadczenia i jest zorientowany w sytuacji szkolnictwa, że bez problemu podejmie obowiązki po poprzedniku - dodaje prezydent Uszok.

  Rada Miejska poparła tę kandydaturę. Przypomnijmy, że Jerzy Dolinkiewicz ma 54 lata, jest żonaty, ma syna i mieszka na katowickim osiedlu Tysiąclecia. Ma wyższe wykształcenie techniczne oraz pedagogiczne. Studiował w Politechnice Śląskiej i Uniwersytecie Śląskim. Jest radnym już drugą kadencję. Pod koniec ubiegłej kadencji, przez kilka miesięcy pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady, natomiast w tej był przewodniczącym Komisji Oświaty i Kultury. Do tej pory pracował w Wydziale Obywatelskim Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.


  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)