Wybierz miasto

Gonitwy chartów

Autor: RB

2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

Gonitwy chartów Manekina Blue, chart afgański, którego właścicielką jest Ewa Siemiątkowska z Warszawy, zwyciężył w klasyfikacji ogólnej Terenowych Wyścigów Chartów Coursing i Mistrzostwach Śląska 2000, zorganizowanych ...

Manekina Blue, chart afgański, którego właścicielką jest Ewa Siemiątkowska z Warszawy, zwyciężył w klasyfikacji ogólnej Terenowych Wyścigów Chartów Coursing i Mistrzostwach Śląska 2000, zorganizowanych w sobotę na terenie parku w Świerklańcu przez oddział chorzowski Związku Kynologicznego w Polsce. Manekina Blue została także mistrzem Śląska w kategorii afganów. W kategorii chartów angielskich whippet mistrzostwo Śląska, pokonując czterech konkurentów swojej odmiany, zdobyła India Złoty Oryx, własność Wiesława Kazimierczaka z Zabrza. Wyścigi coursingowe są imitacją pogoni za zającem. Charty parami w dwóch turach ścigają wabik. Sędziowie przyznają maksymalnie 20 punktów za szybkość, zaciętość, inteligencję, zręczność i wytrzymałość. W Świerklańcu startowało 15 afganów, borzojów, whippetów, greyhoundów i salluków.