Wybierz region

Wybierz miasto

  Gonitwy chartów

  Autor: RB

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Gonitwy chartów Manekina Blue, chart afgański, którego właścicielką jest Ewa Siemiątkowska z Warszawy, zwyciężył w klasyfikacji ogólnej Terenowych Wyścigów Chartów Coursing i Mistrzostwach Śląska 2000, zorganizowanych ...

  Gonitwy chartów
  Manekina Blue, chart afgański, którego właścicielką jest Ewa Siemiątkowska z Warszawy, zwyciężył w klasyfikacji ogólnej Terenowych Wyścigów Chartów Coursing i Mistrzostwach Śląska 2000, zorganizowanych w sobotę na terenie parku w Świerklańcu przez oddział chorzowski Związku Kynologicznego w Polsce. Manekina Blue została także mistrzem Śląska w kategorii afganów. W kategorii chartów angielskich whippet mistrzostwo Śląska, pokonując czterech konkurentów swojej odmiany, zdobyła India Złoty Oryx, własność Wiesława Kazimierczaka z Zabrza. Wyścigi coursingowe są imitacją pogoni za zającem. Charty parami w dwóch turach ścigają wabik. Sędziowie przyznają maksymalnie 20 punktów za szybkość, zaciętość, inteligencję, zręczność i wytrzymałość. W Świerklańcu startowało 15 afganów, borzojów, whippetów, greyhoundów i salluków.
  (RB)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)