Wybierz region

Wybierz miasto

  Ekolog winny

  Autor: mech

  2000-05-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  STRZELCE OPOLSKIE. Przed tutejszym Sądem Rejonowym zakończyła się w poniedziaąek rozprawa przeciwko 20-letniemu Damianowi K. z Poznania, jedynemu ekologowi, który stanął przed sądem za próbę zablokowania budowy ...

  STRZELCE OPOLSKIE. Przed tutejszym Sądem Rejonowym zakończyła się w poniedziaąek rozprawa przeciwko 20-letniemu Damianowi K. z Poznania, jedynemu ekologowi, który stanął przed sądem za próbę zablokowania budowy autostrady A-4 w rejonie Góry Św. Anny. Został skazany na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności.
  Dwa lata temu założona przez ekologów z całej Polski Koalicja na Rzecz Góry Św. Anny przez kilka tygodni wstrzymywała prace przy wyrębie drzew pod autostradę A-4 w rejonie parku krajobrazowego Góra Św. Anny. W kilka tygodni po tym, jak mieszkający na drzewach Zieloni zostali usunięci siłą przez policję, grupa ich kolegów zaczęła okupację dwóch przeznaczonych do rozbiórki budynków we wsi Wysoka. Budynki wzięli szturmem ochroniarze z firmy "Gwarant" z Brzegu. Na ochroniarzy poleciały kamienie i fekalia.
  Na podstawie zeznań pracowników "Gwaranta" prokuratura w Strzelcach Opolskich oskarżyła o udział w zajęciu Damiana K. Rozprawa trwała kilka miesięcy. Damian K. bronią się sam, twierdzą, że jest niewinny. Ostatecznie w poniedziałek sąd uznał jego winę i skazał go na 8 miesięcy ograniczenia wolności. Ma ono polegać na tym, że Damian K. będzie miał obowiązek przez 30 godzin miesięcznie wykonywa† prace społeczne wyznaczone przez Urząd Miasta Poznania. Wyrok nie jest prawomocny.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)