Amatorska Liga Hokejowa

(ba)
Mecz Zagłębie Sosnowiec z AKH Tychy rozgrywano na lodowisku przy Spodku w Katowicach. Wygrali sosnowiczanie.   /   ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
Mecz Zagłębie Sosnowiec z AKH Tychy rozgrywano na lodowisku przy Spodku w Katowicach. Wygrali sosnowiczanie. / ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
Dwa mecze ,na szczycie" odbyły się w ostatniej kolejce spotkań Amatorskiej Ligi Hokejowej. W pojedynku katowickich drużyn Sparta Brynów dość niespodziewanie rozgromiła sąsiada z tabeli, MAKS-a Murcki 10:0 (0:0, ...

Murcki 10:0 (0:0, 6:0, 4:0). Z kolei lider, Zagłębie Sosnowiec, dopiero w ostatnich minutach zapewnił sobie komplet punktów pokonując AKH Tychy 5:4 2:1, 1:3, 2:0). W spotkaniu drużyn z drugiej części tabeli Sielec Sosnowiec wygrał ze Spartą Wujek 7:5 (1:2, 4:2, 2:1).

Pierwsza tercja derbów Katowic minęła na wzajemnym badaniu się rywali i nic nie zapowiadało późniejszej klęski MAKS-a. Taktyczne szachy skończyły się w drugiej tercji i wówczas wystarczyło niespełna 5 minut i obrońcy mistrzowskiego tytułu prowadzili 3:0. Co prawda później murckowianie próbowali odrobić straty, ale zamiast bramkowych zdobyczy, co chwilę byli skutecznie kontrowani. W roli głównego ,kata" wystąpił tym razem Sebastian Adamoszek, który aż pięciokrotnie trafiał do bramki rywala. Ponadto dwie bramki i dwie asysty zaliczył Grzegorz Waleczek. Wszystko wskazuje więc na to, że po ostatnich zawirowaniach i dyskwalifikacji dwóch zawodników, Sparta odzyskała rezon i zamierza do końca walczyć o jak najwyższą pozycję w tabeli. Już podczas najbliższego weekendu czeka ją trudny egzamin, bowiem jej rywalem będzie zespół lidera.

Losy drugiego spotkania drużyn z czoła tabeli rozstrzygnięte zostały dopiero w końcowych minutach. Co prawda sosnowiczanie w 21 minucie prowadzili już 3:1, ale potem nastąpił okres znakomitej gry tyszan, którzy w osiem minut później prowadzili 4:3. Następnie mieli jeszcze kilka tzw. stuprocentowych, ale niewykorzystanych, sytuacji. Ostatnie słowo należało jednak do lidera. Dwie kontry wyprowadzone w 38 minucie gry dały Zagłębiu prowadzenie i pozwoliły utrzymać mu miano niepokonanych.

Mecz Sparty Wujek z Sielcem Sosnowiec zaczął się bardzo dobrze dla tych pierwszych, bowiem już w 10 minucie prowadzili oni 2:0. Potem jednak do głosu doszli sosnowiczanie i w połowie II tercji to oni prowadzili 5:2. Katowiczanom udało się później jeszcze nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale ostatecznie ulegli 5:7. Trzy bramki dla Sielca zdobył Maciej Zachariasz, a trzykrotnie celnie podawał mu Adam Gil. Ten ostatni do asyst dołożył jeszcze dwie bramki zostając w ten sposób najskuteczniejszym zawodnikiem pojedynku.

1. Zagłębie Sosnowiec 10 20 68:17
2. Sparta Brynów 10 14 54:15
3. Crunchips MAKS Murcki 9 12 59:34
4. AKH Tychy 10 12 63:38
5. Huragan Bytom 9 10 29:48
6. Sielec Sosnowiec 9 8 31:45
7. Sparta Wujek 10 5 32:56
8. Hanys Team Katowice 9 0 16:79

Podczas najbliższego weekendu grają: Huragan Bytom - Sielec Sosnowiec, AKH Tychy - Hanys Team Katowice, Sparta Brynów - Zagłębie Sosnowiec.