Amatorska Liga Hokejowa

(ba)
W sobotnim meczu MAKS Murcki (jaśniejsze stroje) okazał się lepszy od Sparty. /  ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
W sobotnim meczu MAKS Murcki (jaśniejsze stroje) okazał się lepszy od Sparty. / ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
W spotkaniu kończącym I rundę rozgrywek Amatorskiej Ligi Hokejowej, zwycięstwo na wagę fotela wicelidera odniósł zespół MAKS-a Murcki. Pokonał on drużynę Sparty Wujek 7:3 (2:0, 3:2, 2:1), ale w meczu niestety nie ...

W spotkaniu kończącym I rundę rozgrywek Amatorskiej Ligi Hokejowej, zwycięstwo na wagę fotela wicelidera odniósł zespół MAKS-a Murcki. Pokonał on drużynę Sparty Wujek 7:3 (2:0, 3:2, 2:1), ale w meczu niestety nie brakowało również innych, niż hokejowe emocje.

Murckowianie objęli prowadzenie już w 4 minucie, by na początku II tercji prowadzić 4:0. Mecz wydawał się więc być rozstrzygnięty, bowiem dopiero wtedy rywale trafili po raz pierwszy. W chwilę później doszło jednak do wydarzenia niemającego ze sportem zbyt wiele wspólnego. Zaczęło się od przypadkowego trafienia jednego z zawodników MAKS-a krążkiem w twarz. Naruszyło mu ono dwa zęby oraz spowodowało, iż nerwy nie wytrzymały. W przepychankach, które w chwilę później rozpoczęły się na tafli, wzięło udział po 10 zawodników każdej z drużyn. I dla połowy z nich całe zdarzenie zakończyło się czterominutowymi pobytami na ławce kar.

Ponieważ Sparta występowała jedynie w 11-osobowym składzie oznaczało to, że przez ten czas musiała grać bez zmian. Nie straciła jednak w tym czasie bramek, a o wysokości porażki zadecydowały dwa trafienia otrzymane dopiero w ostatnich minutach tego w sumie wyrównanego pojedynku.

Swoimi snajperskimi umiejętnościami na tafli popisali się tym razem Bogusław Dittrich, który zdobył 3 bramki i zaliczył dwie asysty, Mariusz Kurowski (2 bramki + 3 asysty) oraz Remigiusz Lesiuk (2 bramki). Dwaj pierwsi to zawodnicy MAKS-a, ten ostatni Sparty.

Teraz w rozgrywkach ALH nastąpi przerwa do 11 stycznia 2003 roku. Wówczas rozpocznie się runda rewanżowa.

9. Hanys Team Katowice 8 0 16:74

Przy równej ilości punktów o kolejności w tabeli decyduje wynik bezpośredniego pojedynku, a w tym MAKS Murcki pokonał Spartę Brynów.